Prethodnih dana, naši učenici četvrtih (IV-b, IV-c) i petih (V-a, V-b) razreda, u pratnji svojih učiteljica Alme Žigić, Alme Sušić i Jasmine Šabić, boravili su u prelijepom ambijentu Sportsko-rekreativnog centra Ajdinovići, gdje je uspješno realizovan program Škole u prirodi.
Cilj ovog putovanja bio je višestruk: učenje u neposrednom prirodnom okruženju, jačanje drugarstva, razvijanje ekološke svijesti, ali i osamostaljivanje učenika kroz zajednički život izvan školskih klupa.
Boravak u Ajdinovićima bio je ispunjen bogatim sadržajima od jutra do mraka. Učenici su imali priliku da kroz integrisane časove u prirodi obnove i prošire svoja znanja o flori i fauni ovog kraja, a poseban doživljaj bila je posjeta zoološkom vrtu i farmi domaćih životinja koji se nalaze unutar kompleksa.
Nakon aktivnog dana, večernji sati bili su rezervisani za druženje i zabavu. Plesne večeri, karaoke i zajednička druženja stvorili su uspomene koje će sigurno pamtiti cijeli život.
Učiteljice Alma Ž., Alma S. i Jasmina s ponosom ističu da su učenici svih odjeljenja pokazali izuzetan nivo pristojnosti, discipline, drugarstva i odgovornosti. Bili su pravi ambasadori naše škole, poštujući kućni red i pazeći jedni na druge.
Škola u prirodi je u potpunosti ispunila svoja očekivanja – kući smo se vratili sa osmijehom na licima, bogatiji za nova znanja, avanture i još čvršća prijateljstva!
Zahvaljujemo se roditeljima na povjerenju i saradnji, kao i ljubaznom osoblju SRC Ajdinovići na gostoprimstvu.
U fotogaleriji ispod pogledajte dio atmosfere i prelijepe trenutke koje smo zabilježili!