Da, dobro ste pročitali! Sadili smo olovke da nam nikne cvijeće. 23.4.2026. godine učenici Ia i IVa, sa svojim učiteljicama Edinom Smajić i Gordanom Bakotić, posadili su olovke kojima će uskoro pisati po sveskama. U pitanju su skroz neobične pisaljke. Svaka ima zelenu kapsulu sa sjemenkama cvijeća na vrhu. Tu stranu smo stavljali ukoso u zemlju i zalili vodom. Sad ostaje da čekamo i vidimo šta će niknuti. Onda ćemo smjeti uzeti olovku i koristiti je za pisanje. Učenici će paziti da se zemlja ne zasuši i dokumentovati cijeli proces. Tako će dobro utvrditi postupak sijanja i uzgoja biljaka. Za svoje umijeće i trud na kraju će dobiti diplomu za uspješnog cvjećara. Razvijene sadnice cvijeća ćemo premjestiti u školsko dvorište. Na ovaj način smo i danas nastavili obilježavanje Dana planete Zemlje. Ovu zanimljivu aktivnost smo realizovali uz donaciju neobičnih olovaka, koju je obezbijedila
Trag - Tuzlanska razvojna agencija. Zahvaljujemo od srca!