S velikim zadovoljstvom i ponosom ističemo da je naša škola ostvarila zapažen uspjeh u ekološkom projektu “ Edukacija mladih o zaštiti okoliša i životne sredine”, osvojivši prvo mjesto i vrijednu nagradu za rad, trud i kreativne ekološke ideje.
Ovo priznanje rezultat je zajedničkog zalaganja svih učenika, nastavnika i zaposlenika škole koji su kroz različite aktivnosti pokazali odgovoran odnos prema zaštiti okoliša. Najzaslužniji za ovu nagradu su članovi Ekološke sekcije i učenici Ia razreda. U okviru projekta realizovane su brojne ekološke aktivnosti: sadnja cvijeća, uređenje školskog dvorišta, edukativna predavanja i radionice, akcije prikupljanja starog papira i izrada ukrasa od recikliranih materijala kojima smo uređivali školske panoe. Najponosniji smo na aktivnosti izrade didaktičkog materijala za učenike prvog razreda i društvenih igara “ Čovječe ne ljut se “, “ Iks – oks” i “Memory igre”, a sve od starih blokova i plastičnih čepova. Kroz zajednički rad spojili smo igru, učenje i ekologiju.
Posebno nas raduje činjenica da su u projektu učestvovali svi učenici škole, pokazujući da zajedničkim radom možemo ostvariti značajne rezultate i doprinijeti stvaranju ljepšeg i zdravijeg okruženja za sve.
Osvojena nagrada predstavlja potvrdu da se trud, odgovornost i dobre ideje prepoznaju i cijene. Ona će nam biti dodatni podsticaj da i u budućnosti nastavimo realizovati aktivnosti koje promovišu ekološke vrijednosti.
Zahvaljujemo se Rotary clubu i Eko životu što su nam omogućili da učestvujemo u ovom korisnom ekološkom projektu.